Aktivita - Letný deň a noc na lúke pri lese (zelená príroda)

Ďalšia aktivita z dielne Nature Treks z kategórie „zážitkov“.

Cieľom virtuálnej reality bolo priblížiť klientom  prechádzku do prírody kde si vychutnajú pohyb medzi rôznymi stromami v lese, kvitnúcimi kvetmi na lúke, ktoré si pamätajú  z detstva, štebotanie vtákov nad hlavami, ktoré preruší len  bublajúci potôčik, či skackanie zajaca, alebo ladná chôdza  jeleňa či  srniek.

 Tento zážitok je umocnený už aj so zručnosťou klientov kde  s pomocou jednoduchej obsluhy sa vedia dostať  do nočnej prírody, oblohy plnej hviezd či spustenie jemného letného dažďa, ktorý akoby ste cítili jeho vôňu a dotyk kvapiek ktoré dopadajú na trávu.  

Zážitková aktivita bola pre všetkých klientov veľmi pútavá a umocňovala v nich spomienky na detstvo, kde trávili letné prázdniny na lúkach plných kvetov a  vône. 

Každý z klientov vyjadril veľkú spokojnosť, radosť a chuť ešte tráviť spoločné chvíle pomocou VR, ale samozrejme aj v spoločnosti lektorov. 

Táto zážitková aktivita bola poslednou z tejto kategórie. VR zážitky a okuliare  boli zo začiatku pre našich klientov trochu bojazlivým  faktorov, avšak akonáhle sa zoznámili a vedeli využívať všetky možnosti VR, boli touto technikou nadšení. 

Pri tejto zážitkovej aktivite sme si spomenuli aj na snoezelem aktivitu a náš skvelý chodníček z machu. Do priestorov VR učebne sme doniesli čerstvo natrhané lúčne kvety, ktoré v tomto čase boli na blízkych lúkach. 

Skvelé stretnutie sme ukončili spomienkami a zážitkami na roky minulé, pripomenuli sme si pletenie venčekov z púpavy, alebo odrátavanie ľúbi – neľúbi z margarétiek, či trhanie šťavela, alebo kapsičky roľnej keď sa ako deti hrávali na lúkach pod lesom.  Spomenuli si  aj na nočné stanovačky pod holým nebom, kde  hľadali hviezdy a určovali aký voz vidia na oblohe.  

Stretnutia boli nabité pozitívnou atmosférou, úsmevom na tvári, kde sa miešali spomienky a vynárali všetky zmysly človeka,  ako vône lesa, lúk, hmat pre dotýkanie sa trávy, trhanie kvetov, chuť šťavela, či rebríčka, pohľad na zvieratá či len samotnú krásu prostredia a pôsobivý zvuk vtákov a potôčika.